25. 1. 2022
Autor: redakce (ob), foto: Univerzita obrany
O přijímacím řízení, výhodách během studia i uplatnění absolventů budou v Praze hovořit profesoři i sami studenti jediné vojenské vysoké školy v ČR. Od 25. do 27. ledna se na výstavišti v Letňanech koná další ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus a Univerzita obrany ani tentokrát nebude chybět!
Univerzita obrany vzdělává vojenské profesionály pro potřeby Armády ČR a civilní odborníky pro bezpečnostní systém státu, obranného průmyslu a veřejné správy. V současné době zde studuje téměř 1800 studentů a zájem se zvyšuje: „Svědčí o tom i 30procentní nárůst počtu přijatých uchazečů o prezenční vojenské studium v letošním akademickém roce,“ říká Vladimír Šidla, tiskový mluvčí univerzity.
Pro nadcházející akademický rok nabízí škola širokou škálu studijních programů, především v souvislých pětiletých a šestiletých magisterských cyklech zaměřených na přípravu technického, velitelského, manažerského a zdravotnického personálu Armády ČR.
U vojenských studijních programů zůstává podle Šidly nabídka neměnná, výhodou pro budoucí studenty Fakulty vojenských technologií je ale nyní skutečnost, že více než polovina rozhodnutých uchazečů může být zařazena do specializace hned na základě výsledků přijímacích zkoušek. „Ostatní pak mají celý první ročník na to, aby se se specializacemi důkladněji seznámili a vybrali si tu svoji až po něm,“ doplňuje.
Klíčová výhoda pro absolventy: zajištěné zaměstnání a nástupní plat přes 50 tisíc
„Na rozdíl od civilních vysokých škol má absolvent Univerzity obrany zajištěné zaměstnání v Armádě ČR, garantovaný kariérní růst a nástupní plat je od 1. ledna 2022 již přes 50 tisíc korun,“ zdůrazňuje Šidla.
Zájemce si může zvolit studium na třech fakultách – vojenského leadershipu, vojenských technologií či vojenského zdravotnictví. Kromě kvalitního vzdělání, individuálního přístupu a týmového prostředí, které je pro armádu samozřejmé, škola každému studentovi vyplácí pravidelný měsíční plat podle ročníku studia a s tím související hodností. Svobodníci v prvním ročníku dostávají od začátku tohoto roku již téměř 17 tisíc korun měsíčně (vloni to bylo cca 15 tisíc korun), nadrotmistři v posledním roce pak o téměř tři tisíce víc. Ti nejlepší pak dosáhnou ještě na prospěchové stipendium. Škola nadto poskytuje ubytování a výstroj zdarma a řadu dalších benefitů.
Univerzita obrany vystavuje ve stánku číslo 46 a kromě informací o podmínkách přijímacího řízení, možnostech studia na jednotlivých fakultách, či uplatnění absolventů nabídne také řadu přednášek. „Přítomni budou rovněž profesní poradci z Rekrutačního střediska Čechy, kteří s uchazeči o vojenské studium a profesionální službu v armádě zahájí administrativní proces nutný k povolání do služebního poměru vojáka z povolání,“ doplňuje Šidla.
- Veletrh bude probíhat na výstavišti PVA EXPO v hale č. 4 a pro veřejnost bude otevřen vždy od 8.00 do 16.00 hodin (poslední den do 15.00 hodin).
Přednášky UNOB pro uchazeče:
- středa 26. 1. 2022, v době 9:10 – 9:30 hodin
- čtvrtek 27. 1. 2022, v době 9:25 – 9:45 hodin
Přednášky UNOB pro výchovné poradce středních škol v pedagogickém centru:
- úterý 25. 1. 2022, v době 10:00 – 10:20 hodin
- středa 26. 1. 2022, v době 10:25 – 10:45 hodin
- čtvrtek 27. 1. 2022, v době 11.30 – 11.50 hodin
Více informací na www.gaudeamus.cz, www.unob.cz
Převzato z army.cz